Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846       biuro@serwisekspresow4you.pl
  Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846
  biuro@serwisekspresow4you.pl

Jak prawidłowo dbać o ekspres Nivona?

Jest coś, co możesz zrobić, aby zmniejszyć szansę na to, że Twój ekspres Nivona kiedyś trafi do naszego serwisu. Zależy nam na tym tak samo, jak i Tobie. Oto trzy krótkie rady, dzięki którym urządzenie będzie długo serwować ulubioną kawę.

Wymiana filtra

Większość producentów filtrów do ekspresów rekomenduje, aby wymieniać je co 2 miesiące lub po przelaniu 50 litrów wody przez urządzenie. Zdecydowanie warto stosować się do tych zaleceń. Regularna wymiana filtra zapobiega osadzaniu się kamienia, który spowalnia pracę urządzenia. Nie pozostaje też bez wpływu na aromat kawy. Jeśli mała czarna od jakiegoś czasu nie smakuje Ci tak jak powinna- zastanów się, kiedy ostatnio wymieniałeś/aś filtr w ekspresie.

Czyszczenie ekspresu

Nawet wymieniając regularnie filtr wody nie da się całkowicie uniknąć osadzania kamienia w ekspresie. Z tego powodu średnio co 2-3 miesiące należy odkamienić układ wodny za pomocą specjalnego preparatu.

Na smak kawy i żywotność ekspresu ma także wpływ czyszczenie bloku zaparzającego. Powinno się go myć pod bieżącą wodą co najmniej raz w tygodniu. W tym samym czasie warto także zajrzeć do wnętrza ekspresu i usunąć resztki kawy. Ich obecność może doprowadzić do powstawania pleśni.

Tak wygląda ekspres Nivona , który trafił do naszego serwisu

Zadbaj o swój ekspres Nivona, a on zadba o pyszną kawę dla Ciebie.

Shopping Cart