Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846       biuro@serwisekspresow4you.pl
  Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846
  biuro@serwisekspresow4you.pl

Kody błędów w ekspresie Jura

Ekspres do kawy to bardzo ważne i potrzebne urządzenie, z którego korzystamy na co dzień. Dlatego też, jeśli coś ulegnie awarii, zależy nam na tym, by jak najszybciej to naprawić. No właśnie, ale co? Bo czasem ekspres wyświetla tylko kod błędu. A nie jest to najbardziej jasna i czytelna informacja. Nie wiemy po samym numerze, jakiej części dotyczy awaria i jak można sobie z nią poradzić.

Wówczas często sięgamy do instrukcji obsługi, żeby sprawdzić co producent sądzi na ten temat. Ale okazuje się, że w instrukcji jak zwykle znajduje się wszystko, tylko nie to, czego poszukujemy w danej chwili. No dobra, to druga opcja – Internet. A więc witamy na naszej stronie. Teraz krok po kroku objaśnimy kody błędów w ekspresie Jura.

Informacje ogólne

Kod błędu to krótka informacja oznaczona symbolem, na który składa się litera i numer. I właśnie tyle najczęściej widzimy na wyświetlaczu. Nierzadko kody błędów są dzielone na poszczególne partie urządzenia. Na przykład tak, jak w omawianym przypadku Jury, gdzie pierwsze 5 kodów dotyczy czujnika temperatury, kolejne elektroniki, zaparzacza itd. Dlatego dziś omówimy właśnie te kategorie.

Czujnik temperatury w ekspresie Jura

Jura poświęca mu kilka pierwszych pozycji z listy błędów. Dlatego też poniżej przedstawiamy opis każdego z nich:

Wyświetlany kod błęduPrzyczyny występowania usterki i sposoby jej usunięcia
Kod błędu 1Sprawdzić czujnik temperatury i jego połączenie (przewody) w termobloku.
Kod błędu 2Urządzenie nie osiąga właściwej temperatury. Sprawdzić czujnik temperatury w termobloku.
Kod błędu 3Sprawdzić czujnik temperatury generatora pary. Jeśli usterka nie ustąpi, wymienić moduł elektroniki.
Kod błędu 4Sprawdzić czujnik temperatury i jego połączenie w układzie wytwarzania pary.
Kod błędu 5Oporność czujnika temperatury termobloku jest poniżej 75 Ω. Wymienić czujnik temperatury termobloku. Jeśli usterka nie ustąpi, wymienić termoblok.

To też niezwykle ważna część całego ekspresu. Jej uszkodzenie sygnalizuje kod błędu 5, a oznacza on brak napięcia na stykach modułu elektroniki. Należy wówczas wymienić moduł elektroniki na nowy.

Zespół zaparzacza w ekspresie do kawy

Istotny dla pracy ekspresu jest też zespół zaparzacza. Dlatego też kody błędów w ekspresie Jura zawierają sporo informacji na ten temat.

Wyświetlany kod błęduPrzyczyny występowania usterki i sposoby jej usunięcia
Kod błędu 8Niemożliwe pozycjonowanie zespołu zaparzacza. Naprawić zespół zaparzacza i sprawdzić jego przewody.
Kod błędu 8Układ napędu zespołu zaparzacza jest uszkodzony / głośna praca. Sprawdzić ustawienie koła zębatego napędu silnika.
Kod błędu 17Problemy z pozycjonowaniem i / lub inicjalizacją zespołu zaparzacza. Sprawdzić oringi i napęd zespołu zaparzacza, a następnie wyczyścić zespół zaparzacza.
Shopping Cart