Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846       biuro@serwisekspresow4you.pl
  Mikołaja Kopernika 18, 05-091 Ząbki        572 494 846
  biuro@serwisekspresow4you.pl

Jakie czynności mogą uszkodzić Twój ekspres ?

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się Twój ekspres do kawy. W końcu to niesamowite urządzenie ma za zadanie przyrządzić pyszne drinki, które napełnią Cię energią i uśmiechem każdego dnia (lub prawie każdego dnia). Jednak, aby Twój ekspres do kawy działał jak najdłużej, musisz traktować go z miłością i troską. W rezultacie czas pracy jest znacznie dłuższy, a kawa z ekspresu po prostu lepiej smakuje.

1. Sporadyczne czyszczenie ekspresu do kawy Jak już wspomnieliśmy, ekspresy działają przez wiele lat i wymagają konserwacji, aby zaparzyć dobrą kawę. Spieniacze do mleka należy przepłukać po każdym użyciu, ale w przypadku niektórych urządzeń warto je również rozebrać, aby wypłukać resztki mleka. Filtr w ekspresie do kawy należy również wymienić, aby usunąć kamień . Konieczne jest również regularne czyszczenie tabletkami do czyszczenia ekspresów. Regularna konserwacja urządzenia może zapobiec uszkodzeniu jednostki zaparzającej, zatkaniu dziobka odkamieniania urządzenia, zatkaniu urządzenia, uszkodzeniu dyszy, a nawet uszkodzeniu obwodów i elementów urządzenia. Pamiętaj również o wytarciu lub opłukaniu pojemników na wodę i ciastka podczas opróżniania tacy. Tutaj oprócz ekspresu do kawy chcemy również zadbać o Twoje zdrowie. W przeciwnym razie w ekspresie do kawy może rozwinąć się szkodliwa pleśń.

2. Dodanie zbyt dużej ilości kawy mielonej Każde urządzenie ma własną miarkę i może być używane z kawą mieloną. Producenci zapewniają tę funkcję nie tylko dla wygody użytkownika, ale także dla bezpieczeństwa maszyny. Ilość, którą można wsypać do ekspresu bez zatykania go, aby uzyskać dobrą filiżankę kawy. Użycie zbyt dużej ilości kawy mielonej może spowodować uszkodzenie urządzenia. PRAWDA. Aby tego uniknąć, użyj dołączonej miarki. Na przykład zaleca się przechowywanie kawy mielonej w słoiku. Oznacza to, że nie musisz za każdym razem przekopywać się przez szufladę.

3. Zimą nie trzymaj ekspres w bagażniku W tym okresie często odradzamy naszym klientom umieszczanie maszyny w zimnych miejscach. Zawsze zabieraj ekspres do domu i nie zostawiaj go w samochodzie, jeśli temperatura spada poniżej zera lub w nocy. Wiele osób zapomina, że ​​w ekspresie znajduje się woda, która jednak w ujemnych temperaturach może zamarznąć. Zamarznięta woda w kotle może być bardzo kosztowna, a w niektórych przypadkach niemożliwa do naprawienia.

5. Wlewanie wody bez wyjmowania pojemnika . Mówi się, że mądrzy ludzie zawsze mają ubezpieczenie. Jeśli nalejesz wodę bez wyjmowania pojemnika, możesz przypadkowo zalać młynek. Dlatego zalecamy, aby nie podejmować tego ryzyka. Wiem, że czasami z lenistwa nie chce nam się wyjąć tego pojemnika ( czasem mam tak samo), ale zagryzam zęby i wyciągam pojemnik na wodę i napełniam go. Nie warte ryzyka. W końcu sprzęt elektryczny nie lubi wody.

6. Nie kupuj tanich kaw. Wszyscy lubimy oszczędzać pieniądze i zawsze chcemy wydawać jak najmniej. Jest jednak granica, której nie warto przekraczać, ponieważ oszczędzanie może kosztować więcej. Bardzo tania kawa często ma gorsze mieszanki ziaren i zawiera odpady. Używanie takiej kawy może nie tylko zatkać młynek ekspresu, ale także go uszkodzić. W takim przypadku naprawa może kosztować znacznie więcej niż zaoszczędzone pieniądze. Poza tym taka kawa po prostu gorzej smakuje. Nie bój się! Dobra kawa nie musi być aż tak droga.

7. Ustawianie młynka do kawy, gdy młynek nie mieli. Ten punkt nie dotyczy wszystkich, a jedynie tych, którzy chcą mieć wpływ na stopień zmielenia kawy. Grubość mielenia wpływa na przygotowanie, a tym samym na smak kawy, ale zależy to od gustu. Młynek można jednak regulować tylko podczas mielenia kawy. Otwórz drzwiczki ekspresu, aby uruchomić młynek i ustawić ekspres. W przeciwnym razie młynek do kawy może ulec zniszczeniu. Instalując maszynę, w naturalny sposób dostosujemy intensywność mielenia, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeśli jesteś naszym klientem i nie chcesz samodzielnie regulować, możesz również zlecić nam regulację młynka w Twoim ekspresie w ramach regularnej konserwacji .

7. Stosowanie kawy aromatyzowanej Każdy z nas od czasu do czasu ma ochotę się rozpieszczać. Można to wyrazić na różne sposoby. Dla jednych jest to ochota do tańca, dla innych ochota na aromatyczną kawę. W ofercie można znaleźć atrakcyjne smakowe ziarna kawy z pysznymi opisami. Jeśli ślinka Ci się ślini na myśl o kawie czekoladowej, pamiętaj, że takiej kawy nie można używać w automatycznym ekspresie. Aromatyzowana kawa zawiera zbyt dużo oleju i może uszkodzić lub zatkać ekspres. Nie chodzi o nuty, które czujesz w swojej kawie, ale o dodany smak. Kupując kawę, zwracaj uwagę na skład. Musi zawierać wyłącznie ziarna Arabiki lub Robusty.

Shopping Cart